برنامه و نوبت دهي درمانگاه
لیست اخبار صفحه :1
آندومتریوز

آندومتریوز

رشد بافت رحم در جایی غیر از رحم باعث آندومتریوز می‌شود. در واقع بافت آندومتر (پوشش درون رحم که طی دوره قاعدگی به عنوان ترشحات قاعدگی خارج می شود) در قسمت هایی از بدن رشد می کند که نباید رشد کند شامل: لگن، تخمدان، لوله های فالوپ، دهانه رحم و… . در واقع این بافت می تواند در همه‌ی بافت های بدن به‌جز طحال رشد کند.

درمان گلوکوم

درمان گلوکوم

چگونه آب سیاه و بیماری گلوکوم درمان می شود: پزشک ممکن است قطره چشم تجویز کند، یا جراحی لیزر یا میکروسکوپی را برای کاهش فشار داخل چشم استفاده کند.

سوالات متداول دیابت

سوالات متداول دیابت

آیا متفورمین روی کلیه تاثیر منفی دارد؟ داروهای دیابت قبل از غذا مصرف گردد یا بعد از غذا؟ آیا دارو باید تا آخر عمر مصرف گردد؟ آیا داروهای گیاهی کمک می کنند؟ ترس از انسولین

سرطان پستان

سرطان پستان

سرطان پستان نوعی از سرطان است که عملکرد تقسیم سلولی در سلول‌های پستان را دچار اختلال می‌کند. سلول‌های سرطانی پستان در شخصی که مبتلا شده، بدون کنترل و بیش از حدی که لازم است تکثیر می‌شوند. سرطان پستان انواع مختلفی دارد. نوع آن بستگی به این دارد که کدام نوع از سلول‌های پستان دچار این اختلال شده‌اند.

آلرژی غذایی

آلرژی غذایی

یکی از بیماری هایی که ما با آن روبه رو می شویم آلرژی(حساسیت) است، که ممکن است موارد حساسیت زای زیادی وجود داشته باشد که یکی از آنها آلرژی غذایی می باشد. این نوع آلرژی معمولاً در آجیل ها، غذاهای دریایی، لبنیات، تخم مرغ و ... وجود دارد.

آب سیاه یا گلوکوم

آب سیاه یا گلوکوم

آب سیاه یا گلوکوم یک بیماری چشم است که باعث آسیب به عصب بینایی می‌شود. عصب بینایی اطلاعات بصری چشم را به مغز منتقل می‌کند. آب سیاه معمولا، نه همیشه، نتیجه‌ی فشار غیر طبیعی داخل چشم است. با گذشت زمان، افزایش فشار می‌تواند باعث از بین رفتن بافت عصب بینایی و در نتیجه منجر به از بین رفتن بینایی یا حتی کوری می‌شود.

حساسیت فصلی

حساسیت فصلی

آلرژی یا حساسیت فصلی معمولا با فرا رسیدن فصل بهار گریبان‌گیر بسیاری از افراد می‌شود. عطسه، سرفه، آبریزش بینی، سوزش و آبریزش چشم، خارش گلو، خارش چشم، ورم چشم، سرفه‌های آلرژیک، گرفتگی بینی و گلو همگی از جمله علائم حساسیت فصلی به شمار می‌روند.

Template settings