دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • معاونت ها
  • تاريخچه بيمارستان
  • معرفي بخش ها
  • راهنمای مراجعین


معرفيتاريخچه مجتمع


رئيس
مديريت
دفتر پرستاري


بخش ريه
بخش روانپزشكي
بخش پوست وخون
بخش روماتولوژي
بخش جراحي مغز واعصاب
بخش داخلي اعصاب
بخش نفرولوژي

بخشراهنمای نوبت‌دهی تلفنی
راهنمای نوبت‌دهی اینترنتی
بیمه های طرف قرارداد
برنامه كلينيك هاراهنمای طبقات
قوانین ومقررات بیمارستان
تماس با ما
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۳ | 

[اخبار مرکز] : مصاحبه ارائه خدمات فوق تخصصی در مجمتع آموزشی، پژوهشی ، درمانی حضرت رسول (ص)

دکتر امیری گزارشی از خدمات فوق تخصصی در مجمتع حضرت رسول (ص) ارائه داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ دکتر حسن امیری مدیر عامل مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی حضرت رسول (ص) در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه پیرامون ارائه خدمات فوق تخصصی در آن مرکز عنوان داشت:
درمجتمع حضرت رسول (ص) به عنوان یک مرکز جنرال و با دارا بودن 670 تخت فعال ، تمامی خدمات فوق تخصصی ارائه می شود و برخی از بخشها با توجه به کمیت و کیفیت خدمات  و انجام اعمال جراحی فوق تخصصی با یک بیمارستان برابری می کند که از آن جمله می توان بخشهای گوش حلق بینی ، چشم و ارتوپدی را نام برد که باعث افتخار برای دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد. همچنین بخشهای داخلی ، ریه ، گوارش ، لاپاراسکوپی ، اندوسکوپی ،غدد و روماتولوژی جزء واحدهای یونیک کشوری محسوب می شوند .
ایشان از ایجاد واحد تست خواب در بخش ریه به عنوان توانمندی های مجمتع حضرت رسول (ص) یاد کرد و افزود:بخش نوروسرجری و مغز و اعصاب با دارا بودن پیشرفته ترین امکانات  آماده انجام جراحی های تخصصی است .
مدیر عامل مجمتع حضرت رسول (ص) بیان کرد: جراحی های مداخله ای برای بیماران پارکینسونی عملا تنها در این مرکز انجام می شود که هزینه زیادی دارد ولی در این مرکز به صورت رایگان انجام می شود که سبب ارتقاء کیفیت زندگی بیماران می گردد.
دکتر امیری گفت: واحد استروک ( کد 724) در این مرکز با دارا بودن 3 تخت فعال در راستای درمان بیماران سکته مغزی فعال است.
وی با اشاره به راه اندازی واحد  فراهم آوری نسوج و پیوند اعضا (opu) در سال گذشته خاطر نشان کرد: این واحد به عنوان یکی از بخشهای فعال opu در کشور است.همچنین 10اتاق عمل  جنرال در این مجمتع وجود دارد که به عنوان پیشرفته ترین اتاق عمل در سطح کشور بین مراکز دولتی به شمار می رود.
متخصص طب اورژانس دانشگاه خاطر نشان کرد:  طب اورژانس سال  1380 در این مرکز بنیانگذاری شده است.
دکتر امیری تصریح کرد: در نظر داریم در جهت ارتقا سطح کیفی خدمات ، تجهیزات پیشرفته مانند MIR 3تسلا ، CT640 ، اکو و سونو خریداری نماییم که در کشور مشابه ندارد.
همچنین در راستای رضایتمندی بیماران  ، بهسازی و نوسازی فضای فیزیکی و ایجاد همراه سرا با همکاری شهرداری و بیمارستان مدرس انجام شده است.
وی با اشاره به حجم انبوه مراجعه کنندگان به مجمتع حضرت رسول (ص) خواستار حمایت همه جانبه مسئولین و تامین اعتبار لازم شد.
دکتر امیری با اشاره به وجود 14 مرکز تحقیقاتی در این  مجمتع  اظهار کرد: برای رسیدن به جایگاه دانشگاه نسل سوم باید تحقیقات انجام گرفته کارآفرین باشد و پژوهش ها براساس نیاز جامعه صورت پذیرد . همچنین در مراکز درمانی پرونده های بالینی  الکترونیک گردد و پزشکی از راه دور (Telemedicine) توسعه یابد.


   
دفعات مشاهده: 551 بار   |   دفعات چاپ: 22 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر